photo 5845934996982973394 x

 

در پی درگذشت مادر جناب استاد رستگارنسب موجی از غم و اندوه در قالب پیام های تسلیت برخاست.به همین مناسبت جمعی از علاقمندان و همکاران اتحادیه انجمن های معلمان فیزیک ایران در نامه ای این درگذشت را تسلیت گفته و برای استاد رستگارنسب و خانواده آرزوی صبر و شکیبایی و برای آن مادر فرزانه آرامش روح از خداوند متعال طلبیدند.

استاد رستگارنسب هم در پیامی از آن مادر یگانه به نیکی یاد کردند و ضمن بیان خاطره ای دلنشین از همه همکاران قدردانی کردند. 

با سلام و احترام. مشیت الهی مقدر نمود تا عزیزتر از جانم به او ملحق شود و همیشه در حسرت لبخند مهربانش باشم. از  همه عزیزان و همکاران ارزشمندم که در تحمل این مصیبت سخت یاریم نمودند و با حضور آرامش بخش، تماس و ارسال پیامک های پر مهر، منشا اسکات خاطرمان شدند صمیمانه قدردانی نموده و از خداوند متعال میخواهم که فصل سبز زندگیتان خزانی نداشته باشد. همچنین از عزیزانی که به خاطر تاملات این غم، پاسخگوی تماس ها و پیام هایشان نبودم عذر خواهی می کنم .
 
اگر چه این خاطره را قبلا تعریف کرده ام اما امروز با اشک چشم بازنویسی می کنم. چقدر سخت است از دست دادم مادر. گویی همه چیز دنیا گره خورده با مادر و وقتا مادر نباشد انگار هیچ چیز نیست. هفدهمین کنفرانس آموزش فیزیک ایران در مشهد، در مرداد نود و پنج برگزار می شد. موقع سخنرانی من فرا رسیده بود. خانم دکتر شکر باغبانی و آقای دکتر رسولی هیئت رییسه بودند. اما فردی که زندگی اش را به پای من گذاشته بود و امروز برای نخستین بار قرار بود نتیجه زحماتش را ببیند، باعث دلهره من بود و او کسی نبود جز مادرم. ایشان در حدود سال های چهل، در یکی از دبیرستانهای مشهد ادبیات تدریس می کرد. پس از ازدواج با پدرم، دبیرستان را رها کرد و به تربیت فرزندان خود پرداخت. مادرم دارای زیباترین خط در دبیرستان بود. با همه تلاشی که به کار برد خط من خوب نشد. با همکاری پدر و مادرم ادامه تحصیل دادم و بیش از ده ها سخنرانی در داخل و خارج از کشور داشتم. البته همسر و فرزندان خودم نیز در بسیاری از سخنرانی ها حضور داشتند اما امروز نبض من به طرز عجیبی می زد زیرا برای نخستین بار بود که مادرم در سخنرانی من حضور داشت. آیا می توانستم پاسخ یک عمر وقت گذاشتن را در سی دقیقه بدهم؟ و اگر نتوانم چه؟ مادرم در ردیف اول نشسته بود. با اعلام خانم دکتر شکر باغبانی پشت تریبون قرار گرفتم. نگاهی به حاضران کردم. نگاهم در نگاه مادرم گره خورد. لبخندش پر از مهر بود. نمیدونم چرا متوقف شدم. هیچ چیزی نمی تونستم بگم. دکتر رسولی گفت: جناب رستگار شروع کنید. کل آمادگی ام را از دست داده بودم. در این لحظه مادرم با سر اشاره کرد که شروع کنم. گویا می دانست که منتظر اجازه از ایشان هستم. به نام خدا گفتم. سپس گفتم: امروز در این مکان و این صحبت من، متفاوت از همه عمر من هست زیرا پرورش دهنده من، تربیت کننده من و بزرگ کننده من امروز در اینجا حضور دارند و آزمونی سخت تر از هر آزمونی را در پیش رو دارم و این مشاهده گر کسی نیست جز مادرم. به سمت مادرم رفتم دست وی را بوسیدم و از جا بلندشان کردم. همه سالن غرق در کف زدن شده بود. نمیدانم چقدر گذشت. فقط میدانم که ایشان من را به سمت میز سخنرانی هدایت کردند و با قوت قلبی که از حضور ایشان مجدد پیدا کردم، سخنرانی را شروع کردم. در پایان بیشتر دوستانم به دور ایشان حلقه زدند. ایشان را به محوطه دانشگاه برده و کلی عکس گرفتند. اما امروز، وقتی که ایشان در دل خاک آرام می گرفت،. گویی قلبم و جسمم و روحم همراه مادرم بود . یک وقتایی فکر می کنم، بهشت برای زیر پای مادران بسیار ناچیز است. خداوند همه پدر و مادرها را حفظ و رفتگان را بیامرزد. انشاالله.
 
غلامحسین رستگارنسب

 

لینک دانلود عکس های همایش کیفیت آموزشی انجمن

حجم فشرده 24 مگا بایت است و با اینترنت معمولی قابل دانلود است.

هر سه لینک یکی هستند. فایل فیلم ها نیز 15 گیگ است که به تدریج پس از فشرده و خلاصه سازی در همینجا ارسال می شود. 

این مجموعه عکس از بین 350 عدد انتخاب و به دلیل تصویر روشن و با کیفیت تقدیم می شوند. 

 

DSCN1749

لینک دانلود عکس های همایش 1402

20240104 170354

همایش کیفیت آموزشی سال 1402

DSCN1699

 

20240104 114008

 

 روز جهانی نجوم

معرفی کتاب من و آسمان؛ نجوم را ساده تجربه کنید
این کتاب مناسب برای علاقه مندان به علم نجوم و ستاره شناسی در گروه های مختلف سنی است. همچنین این کتاب طوری نگارش یافته تا دبیران محترم علوم تجربی و مطالعات در دوره اول متوسطه و معلمان دوره دوم ابتدایی بتوانند از آن به عنوان مرجعی توصیفی و به دور از هر گونه فرمول نویسی استفاده نماید. دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه، علاقه مند به نجوم نیز می توانند پاسخ بسیاری از سوالات خود را در این کتاب بیابند.
یکی از ویژگی های کتاب، ساخت انواع ابزارهای نجومی و کاربرد آن است. در زیر برش های از کتاب را مطالعه می کنید. آیا میدانید ستاره ها چگونه به وجود می آیند و فاصله آنها از ما چقدر است؟ آیا می دانید تا چه ارتفاعی می توانیم بر روی سیارات دیگر نسبت به زمین بالا بپریم؟ ابزارهای نجومی چگونه ساخته می‌شود و چه کاربردی دارند؟ چه تفاوتی بین زمان رسمی و زمان محلی است و نقش ساعت آفتابی در این بین چیست؟ تلسکوپ ها و سفینه های فضایی چه نقشی در به وجود آوردن نجوم نوین دارند؟ رصدخانه ملی ایران کجاست و چه نقشی در معادلات نجوم جهانی دارد؟ آیا حقیقت دارد که نزدیک ترین سیاره به ما، یک روزش طولانی تر از یک سال آن است؟ و ده ها مطالب جالب علمی در این کتاب نگارش شده است.
کتاب من و آسمان در 176 صفحه و تمام رنگی ارایه شد.
این کتاب در "دومین جشنواره معلمان مولف؛ کتاب سال معلم" در بخش فیزیک در سال 1401 به عنوان اثر برتر جشنواره پذیرفته شد.
کتاب دارای فصل های زیر است:
1-ستاره ها و کهکشان راه شیری.
2-خورشید و منظومه شمسی.
3-اندازه گیری و روش های موقعیت سنجی و انجام پروژه های ساده.
4-پروژه هایی ساده برای درک بهتر مفاهیم نجومی.
5-آشنایی با تعدادی از ابزارهای مورد استفاده در نجوم.
این کتاب به صورت الکترونیکی در سایت طاقچه قرار دارد.
آدرس الکترونیکی سایت طاقچه:
دانلود فایل دیجیتال کتاب

f9d1f33b193288c4bc3d5b76752447d4

IMG 20230525 225016 924

 امروز پنج شنبه 4 خردادماه 1402 خورشیدی بدون اطلاع قبلی به سالنی دعوت شدم و گروه دوستان آزمایشگاه فیزیک و معلمان فرهیخته و قدیمی فیزیک تهران و ایران مرا با جشن تولدم غافلگیر کردند....

۱. دکتر اختری 
۲. دکتر شکرباغانی 
۳.دکتر خادمی 
۴. بانوی گرانقدراستاد شاهسواری
۵.سرور عالیقدر استاد رستگارنسب
۶. بانوی گرانقدراستادبنازاده
۷. بانوی گرانقدر استاد محبوبی
۸.بانوی گرانقدر استاد صمصامی
۹.بانوی گرانقدر استاد شهریاری
۱۰.بانوی گرانقدراستاد حسنی
۱۱.بانوی گرانقدراستاد احمدی
۱۲.بانوی گرانقدراستاد فاطمی
۱۳.بانوی گرانقدراستاد اسکندرپور
۱۴.سرور عالیقدراستاد لقایی
۱۵.سرور عالیقدر استادنوول
۱۶.سرور عالیقدراستاد شکری
۱۷.بانوی گرانقدراستاد عزیزنژاد
۱۸.بانوی گرانقدراستاد محسنی
۱۹. سرور عالیقدر استاد باوند
۲۰.بانوی گرانقدراستاد ابوالمعالی
۲۱. بانوی گرانقدراستاد ذوالقدر نازنین
۲۲. بانوی گرانقدر کم نظیر استاد داراخانی

و استاد همه نسل ها جناب معتمدی

به رسم ادب و احترام وظیفه داریم از همه شما همراهان و همکلاسی ها و استادان عالیقدر و مفاخر آموزش فیزیک ایران که در بهانه جشن تولد شاگردتان مارا مفتخر به دیدارتان کردید و با هزینه های میلیونی شبی بینظیر برای ما و خانواده مان برگزار کردید سپاسگزاری کنیم.....
دستهایتان در آغوش آرزوهایتان باد..

مطلع باشید که کادو داده شده از طرف جمع گروه آزمایشگاه فیزیک  داده شده است و به همین دلیل بی نهایت سپاسگزارم....
دوستان دور و نزدیک  بسیار مشتاق بودند که در این دورهمی شرکت کنند....
لذا کادو را از طرف همه ی جمع دریافت کرده ام و تمامی عزیزان را ستایش و پرستش می نمایم...
ممنون از لطف همه تان... بیکران در بیکران
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️?????
مستانه گی تان جاودان...
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
محمدی وند  و امیرآزادی
 
شادمانه ای برای آموزش فیزیک ایران
?مست میخانه نبودم تو خرابم کردی
?یار پیمانه نبودم تو شرابم کردی
?جرعه ای از می عشق تو شبی نوشیدم
?رز دردانه نبودم می نابم کردی
?شده ام گوهر یکتا صنم قبله نما
?من که دیوانه نبودم تو خطابم کردی
شادمانه ای برای آموزش فیزیک ایران
در اقدامی بی نظیر شاعره استاد ارجمند بانوی نازنین ذوالقدر  به نام من یک عدد درخت بلوط کد دار کاشتند....

بانو ذوالقدر:
این درخت متعلق به شماست
و حتی اگر قادر به ملاقات درخت تان نباشید
درخت به انتشار پاکی و خیر ادامه خواهد داد
چون این ذات طبیعت است
نامت جاویدان و وجودت تا ابد زنده باد
جناب محمدی وند بزرگوار ، میلادتان مبارک این هدیه ی من به مناسبت تولد شما فکر می کنم  با شکوهه که  یک موجود زنده به نام شما یه جایی دیگه از مادر زمین تغذیه میکنه آب مینوشه و نفس میکشه .

 
 banner3
 
صفحه1 از36
Top